Paintball


Paintball je moderní rychle se rozvíjející adrenalinový sport, při kterém nevyužijete jen dobrou fyzickou kondici a rychlost, ale také taktické myšlení šachisty a chladnou hlavu agenta 007. Zažijete radost a euforii z výher, ale také zklamání z porážek, když vítězství bylo nadosah. Paintball je hrou kolektivní, tudíž je důležitá spolupráce s ostatními hráči ve Vašem týmu.

Hraje se speciálními zbraněmi, poháněnými stlačeným plynem nebo vzduchem. Jako munice slouží kuličky z lékařské želatiny naplněné potravinářským barvivem (oděvy lze snadno vyprat). Obojí je zdravotně a biologicky nezávadné. Vystřelená kulička dosahuje rychlosti až 90 m/s, po zasažení protihráče želatinová kapsle praskne a barvivo zanechá viditelnou značku. Hráč je tímto vyřazen ze hry. Z bezpečnostních důvodů musí mít všichni hráči během hry nasazenou speciální paintballovou masku chránící oči. Dostřel zbraní je od 20 do 80metrů - záleží na typu zbraně a na jejím nastaveni.

Paintballové hřiště ve Ski centru Zdobnice je umístěno v přírodních podmínkách, kdy se klade důraz na vytvoření dokonalé iluze reálného bojového prostředí - military paintball. Hřiště je vytvořeno z části lesa a louky se zákopy a různými překážkami. Hráči používají maskovací oblečení a vojenské vybavení, existuje větší množství typů her od jednoduchého boje dvou týmů o vlajku (Capture the Flag) až po dobývání objektu či základny. Celkový dojem hry je v duchu vojenského stylu.

KAŽDOPÁDNĚ JE TO VELKÁ ZÁBAVA, COŽ VÁM POTVRDÍ KAŽDÝ KDO ZKUSÍ TENTO NETRADIČNÍ DRUH SPORTU !!!