Vodní sporty

Vodáctví

Řeka Zdobnice

Říčka je sjízdná jen po vydatných deštích, či tání sněhu. Délka sjížděného úseku je 25,8 km, při obtížnosti WW1 až WW2.

Bližší informace

Vodní nádrže

Pastvinská přehrada

Přehradní nádrž Pastviny byla vybudována na horním toku Divoké Orlice v letech 1933 -1938. Přehradní jezero je asi 7 km dlouhé a jeho plocha je 110 ha. Přehradní hráz s hydroelektrárnou má výšku 43 m a délku 193 m. Z hráze je krásný pohled na vyrovnávací nádrž Nekoř a na přehradní vodní plochu.

Koupaliště

Koupaliště ve Včelném, Rychnov nad Kněžnou

Koupaliště se nachází pouhý 1 km od Rychnova nad Kněžnou. Samotné koupaliště má tři části (brouzdaliště pro malé děti, část pro plavce a neplavce).

Bližší informace

Koupaliště Vamberk

Vamberecké koupaliště objevíte v romantickém údolí říčky Zdobnice, kde naleznete padesátimetrový plavecký bazén, dětský bazének či brouzdaliště. Všichni si tak bez rozdílu věku přijdou na své. Kromě další bohaté nabídky jsou zde pořádány sportovní turnaje a jiné akce.

Bližší informace

Venkovní koupaliště, Dobruška

Koupaliště nabízí plavecký bazén o velikosti 50 x 21 m s vodou ohřátou na 24 – 26°C. Pro nejmenší je zde specifický šestiúhelníkový bazének s vodním hřibem.

Bližší informace

Koupaliště Žamberk

Městské koupaliště v Žamberku bylo vybudováno v roce 1994. Nachází se na okraji města. Bazény jsou dlážděné, v okolí bazénů je travnatý břeh.

Bližší informace