Běžecký okruh

Jedná se o nejbližší strojově upravovanou trasu od Rychnova nad Kněžnou. Běžecký okruh vede přímo obcí Zdobnice.

bezky
Základní informace:

Délka okruhu: 9 km

Převýšení: cca 200 m

Strojově upravováno: Ano

Ideální nástupní místo na stopu je cca 200m nad Zdobnickým kostelem, na žluté turistické trase - nad chatou Hradečankou.

Druhé nástupní místo je u horní stanice lyžařského vleku (TLV), odtud vede na trasu také strojově upravená stopa. Výhodou této varianty je parkování u obecního úřadu a možnost vyjet vlekem nahoru.

V obou případech vás, nemine krátké stoupání přes zdobnické louky až k lesu, dále podél lesa ke kapli sv. Anny. Po krátkém průjezdu lesem se před obcí Říčky cesta stáčí ostře doleva a následuje výstup na hřeben „Žambereckou linkou“ – krásnou rovnou cestou hustým lesem. Po vystoupání na hřeben se stopa napojuje na „Třícestí“, na žlutou turistickou trasu, po které se výrazným klesáním dostaneme zpět do Zdobnice. Celková délka okruhu je 9 km a převýšení cca 200 m.

Odměnou za nastoupané metry tohoto okruhu střední obtížnosti Vám jistě budou krásné výhledy na zdobnické údolí, hřebeny Orlických hor, za dobré viditelnosti na velikou část podhůří – Kunětická hora, Pardubice, Hradec Králové a Vysočina. Z okruhu se lze plynule napojit na další stopy a běžecké trasy Orlických hor a vystoupat tak až na nejvyšší hřebenové partie.